Často kladené otázky při srovnání úrazového pojištění

Jaké zvolit úrazové pojištění?

Protože nikdy nevíte co se vám nebo někomu z vaší rodiny může přihodit např. cestou z práce či ze školy, a na jak dlouho vás úraz může vyřadit ze šťastného života. Nebo se návrat do „normálu“ může velmi zkomplikovat.. Proto se může úrazové pojištění stát zachráncem rodinné finanční situace a koneckonců pomoci uklidnit i rozjitřené emoce každého člena rodiny pramenící z kritických chvil. A proto byste úrazové pojištění měli pečlivě vybírat, aby i „předvídalo“ charakter úrazu a vaše potřeby.

Co je to „úraz“ podle pojišťoven?

Začneme tím, že si řekneme co, že se úrazem vlastně rozumí. Obecná všeobecně příjímaná definice úrazu zní asi takto (každá pojišťovna má svou definici úrazu napsanou ve všeobecných pojistných podmínkách) tedy: „náhlé a nepředvídatelné působení vnějších sil, případně vlastní tělesné síly nebo nepředvídatelné a systematické působení teplot, par a jiných výparů či vnějších působení, kterým byl pojištěnému způsoben úraz. Do definice se rovněž zahrnují i události jako např. popálení, vymknutí končetin, utonutí apod.

Podle čeho se rozhoduje pojišťovna?

Pojišťovny neuzavřou úrazové pojištění s každým. Každá pojišťovna rozdělujte klienty do skupin podle rizikovosti a podle toho se rozhodne zda smlouvu uzavře či nikoli. Rizikovost klienta se stanovuje hlavně podle povolání a aktivit klienta (zejména sportovních), protože při určitých profesích a sportech hrozí zvýšené riziko určitých úrazů a proto i pro pojišťovnu je vyšší pravděpodobnost plnění a tedy musí i stanovit vyšší placené pojistné pro klienta. Většinou se nerozlišuje pohlaví a věk klienta.

Klienty pojišťovny segmentují do maximálně čtyřech rizikových skupin, v závislosti na výše zmíněných parametrech klienta.

V prvních skupinách bývají nejméně rizikový klienti, kteří vykonávají hlavně duševní činnost. Druhá skupina je vyhrazena pro výrobní a manuální profese, které však nejsou příliš rizikové.

Třetí skupina bývá pro povolání, kde je riziko úrazovosti vysoké.

Čtvrtá skupina bývá pro maximálně rizikové klienty, kteří se nevejdou do obecnější třetí skupiny a vykazují specifická rizika., která nejsou plně standartní a obvyklá.

Jak uzavřít pojištění co nejrychleji?

Kontaktujte nás a my vám online připravíme nabídku na míru a můžete mít pojištění vyřízené během několika minut.

V oblasti financí, pojištění, hypoték vám pomůže se online zorientovat kalkulačka.eu. S najitím té správné nemovitosti, rd, pozemku vám pomůže server reality.name.

Naše online pojištění vám ušetří mnoho peněz ve vaší kapse: rychle a levné Povinné ručení během několika minut, , Životní pojištění v kostce se všemi pro a proti, pro děti i jejich rodiče Úrazové pojištění, doma i pro volný čas, zabezpečení na stáří s doporučením odborníků a jak na Penzijní připojištění, zabezpečení vozidla proti krádeži, či vlastním chybám na Havarijní pojištění, nejlevnější ochrana domácnosti před zloději či např. vytopením: Pojištění domácnosti, pro vaše cestovatelské sny využijte Cestovní pojištění přes internet, realitu, či rozestavěnou stavbu, či chalupu pojistíte na Pojištění nemovitosti, před vlastními chybami a jejich následky v běžném životě se zajistíte na Pojištění odpovědnosti za škodu, havarijní pojištění nebo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla sjednáte na Pojištění vozidel, vše o tom jak se vyhnout placení v nemocnici po úrazech a odškodnění za úraz: Úrazové pojištění,